Od kilku już lat Brzeskie Centrum Medyczne współpracuje ze szpitalem w Kusel/Niemcy. Przedstawiciele obu placówek parokrotnie mieli okazję zapoznać się ze strukturami organizacyjnymi szpitali, ich finansowaniem, zakresem wykonywanych usług oraz warunkami stwarzanymi dla pacjentów.
Głównym celem współpracy jest wzajemna wymiana doświadczeń oraz wsparcie, co jest bardzo ważne w obecnej sytuacji polskich szpitali.

 

Dzięki rozmowom trwającym od pewnego czasu, 14 kwietnia br. trafiły do BCM specjalistyczne łóżka szpitalne podarowane ze szpitala w Kusel. Koszty transportu pokrył brzeski szpital, ale i tak było warto, gdyż koszt zakupu jednego takiego łóżka w Polsce wyniósłby około 5 tys. zł, a do Brzegu trafiło aż 18 sztuk. Z pewnością nie pokryje to zapotrzebowania naszej placówki, ale na pewno zyska na takim darze kilka szpitalnych sal.

Na czerwiec br. planowany jest wyjazd dwóch brzeskich lekarzy rehabilitacji medycznej na praktykę do szpitala w Kusel, w którym bardzo dobrze rozwinięta jest wczesna rehabilitacja powypadkowa. Tego typu doświadczenie pozwoli naszym lekarzom na wprowadzenie nowych możliwości rehabilitacji w przyszłości w brzeskim szpitalu.
 
M.S.
Wydrukuj stronę