Już od początku stycznia melomani oczekiwali jaką Noworoczną Niespodziankę w postaci koncertu zafunduje im Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański, Burmistrz Miasta Brzegu Wojciech Huczyński i prof. Marian Ściepura – Rektor WSH-E w Brzegu. Tegoroczny Koncert Noworoczny na Zamku Piastów Śląskich odbył się 22 stycznia br. Było klasycznie i jazzowo. Amerykańskie hity muzyki rozrywkowej, znane standardy i evergreey wykonane przez sopranową śpiewaczkę Dorotę Baran-Błaszczyk dotarły do serc i uczuć całej publiczności. Prawdziwy popis wirtuozerii dał też kwintet muzyków jazzowych związanych z Akademią Muzyczną we Wrocławiu i duet zespołu Karpeta Jazz Brothers.

 

Koncert Noworoczny ze swadą i polotem prowadził konferansjer Jacek Woleński. Po koncercie fundatorzy imprezy – starosta Maciej Stefański, burmistrz Wojciech Huczyński i Prorektor WSH-E dr Bożena Bobeł w towarzystwie Mateusza Widockiego- wicekanclerza WSH-E ds. dydaktycznych – złożyli brzeżanom najserdeczniejsze życzenia szczęścia, zdrowia i pomyślności w Nowym 2011 Roku.

Koncerty Noworoczne stały się już stałym elementem brzeskiej rzeczywistości kulturalnej. Są zawsze oczekiwane, a śpiewacy i zespoły występują przy nieomal „pękającej” w szwach sali. Taki również był tegoroczny koncert, wyrazem uznania dla artystów, brawom i aplauzom po prostu nie było końca.
 
Rzecznik Prasowy Starosty
Brygida Jakubowicz
Wydrukuj stronę