16 maja w Centrum Rozrywki „Słoneczny Park” w Brzegu odbyły się „I Regionalne Zawody Bowlingowe Osób Niepełnosprawnych”. Impreza zorganizowana została przez Warsztaty Terapii Zajęciowej z Brzegu, Brzeskie Stowarzyszenie Chorych na SM oraz Centrum Rozrywki „Słoneczny Park”. O godzinie 10.00 starosta Maciej Stefański ogłosił oficjalne rozpoczęcie zawodów, a cztery drużyny, reprezentujące WTZ z Lewina Brzeskiego, Starych Siołkowic, Jędrzejowa i Brzegu zaczęły rywalizację.

 

Oprócz zawodów drużynowych, w których zwyciężyła ekipa z Brzegu, przed Jędrzejowem, Starymi Siołkowicami i Lewinem Brzeski, rozegrano również turniej indywidualny. W nim najlepiej spisał się Walenty Żołędziowski z Jędrzejowa. Kolejne miejsca przypadły w udziale: Barbarze Gregorczuk z Brzegu, Łukaszowi Binkowi z Lewina Brzeskiego i Krzysztofowi Wiatrowskiemu z Starych Siołkowic.

„Z mojej strony chciałam bardzo serdecznie podziękować wszystkim instruktorom terapii zajęciowej za włożoną pracę i zaangażowanie. Wielkie podziękowania należą się także sponsorom i patronom imprezy – mówi Magdalena Kłoda, kierownik WTZ Brzeg. Bardzo ważne dla nas było to, że kręgielnia Słoneczny Park jest w stu procentach przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Gościnność właścicieli i ich pomoc w zorganizowaniu zawodów była ogromna. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się zorganizować drugą edycję tej imprezy. Jestem przekonana, że nasze miasto potrzebuje tego typu wydarzeń. Wiem też, że jak się bardzo czegoś chce to da się osiągnąć swoje cele”.
Impreza objęta została patronatem honorowym Starosty Powiatu Brzeskiego, Burmistrza Miasta Brzeg i Burmistrza Miasta Lewin Brzeski. Organizatorzy pragną podziękować Tele Pizzy Brzeg za poczęstunek dla uczestników imprezy oraz Panoramie Powiatu Brzeskiego i NTO za wparcie medialne.
 
K.Ł.
Wydrukuj stronę