Gwiazda Betlejemska wzeszła 24 grudnia br., ale jej ciepło i blask opromieniają nas do dziś. Bo jeszcze cały styczeń odbywają się wzruszające spotkania Wigilijno-Noworoczne różnych środowisk społecznych. 19 stycznia w Grodkowie na zaproszenie burmistrza Marka Antoniewicza odbyło się spotkanie organizacji społecznych (w tym kombatanckich) reprezentowanych przez: Niezależny Ruch Kombatantów AK w Grodkowie, Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Grodkowie, Związek Emerytów i Rencistów – Oddział w Grodkowie oraz Związek Sybiraków – Koło w Grodkowie.

Burmistrz Marek Antoniewicz przywitał zaproszonych gości: Starostę Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego, którego reprezentowała Naczelnik Wydziału Promocji Brygida Jakubowicz, zastępcę szefa WKU mjr. Andrzej Mudraka, prezesa Światowego Związku Żołnierzy AK mjr. inż. Tadeusza Czajkowskiego oraz Ks. Proboszcza parafii p.w. Św. Michała – Mariana Oleskiego. Marek Antoniewicz życzył gościom w Nowym Roku sympatii i wyrozumiałości otoczenia, dobrego słowa i szeroko pojętego zrozumienia dla drugiego człowieka. Te niezwykłe życzenia w czasach gdy jesteśmy wszyscy wręcz zasypywani atakami, kłótniami i swarami na pewno przydadzą się każdemu z nas.

            Młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kopicach przygotowana przez Panią Zofię Rzepkowską zaprezentowała gościom wiązankę kolęd i pastorałek, a także zabawne przedstawienie związane z poszukiwaniem Betlejem i narodzinami Jezusa. Dzieci bardzo zaangażowały się w przygotowanie „teatrzyku” wkładając w to niemało pracy i starań, więc dyrektor Szkoły w Kopicach Jan Rzepkowski może mieć powody do dumy z osiągnięć swoich wychowanków, nagrodzonych dużymi brawami gości i słodyczami od Burmistrza Grodkowa. Goście burmistrza odmówili z ks. Proboszczem wspólną modlitwę składając sobie wzajemnie życzenia na Nowy Rok.
 
                                                                                              Rzecznik Prasowy Starosty
                                                                                              Brygida Jakubowicz
Wydrukuj stronę