Imponujące życie zawodowe: górnik, nauczyciel, wizytator, dyrektor fabryki, naczelnik Urzędu Miasta .
Równie imponujące rodzinne – żona przesympatyczna nauczycielka języka niemieckiego i dwoje dorosłych dzieci Ola i Krzysztof. No i najukochańsze hobby: spływy kajakowe, turystyka górska, szeroko pojęta kultura, w tym muzyka poważna.
Przez współpracowników i podwładnych nazywany po cichutku „Koalą” co ściśle łączy się z nazwiskiem. To wszystko dotyczy człowieka, który uroczyście obchodził w sierpniu 30-lecie swojej pracy zawodowej, otrzymując z rąk Starosty Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego gratulacje i jubileuszową nagrodę, którą pewnie przeznaczy na zagraniczne wojaże.

Mieczysław Niedźwiedź jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach, ukończył również studia podyplomowe z zakresu Zarządzania Projektami Inwestycyjnymi Samorządu Terytorialnego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie Od czterech lat pracuje w Starostwie Powiatowym w Brzegu na stanowisku Naczelnika Wydziału Promocji i Inicjatyw Gospodarczych. Zajmuje się m.in. nadzorowaniem prac związanych z pozyskiwaniem unijnych środków na inwestycje, a robi to skutecznie gdyż powiat brzeski jest liderem w województwie opolskim w ilości złożonych wniosków i pozyskanych środków pozabudżetowych.

„W życiu, przy całej różnorodności poglądów, trzeba kierować się szacunkiem wobec innych. Cieszę się, że dzięki mojej pracy, otrzymujemy dofinansowania do szeregu inwestycji w powiecie, a także w moim ukochanym mieście. Brzeg to miasto niezwykłe, jedno z najpiękniejszych w Polsce, niezwykli są też jego mieszkańcy. Stąd warto pracować dla naszej małej ojczyzny”.

                                                                    Rzecznik Prasowy Starosty
 
Wydrukuj stronę