Na przestrzeni ostatnichkilku lat w powiecie brzeskim przeprowadzone zostały kapitalne remonty budynków I i II Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzegu, Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Grodkowie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Grodkowie (budynek internatu) oraz Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu. Wartość inwestycji przekroczyła kwotę 13 milionów złotych.

Już wkrótce budynek Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu przejdzie termomodernizację. Dołączy tym samym do wyremontowanych w latach wcześniejszych gmachów brzeskich liceów i Zespołu Szkół Ekonomicznych.

 

Do listy wyremontowanych budynków dołączy wkrótce kolejna brzeska placówka. Powiat brzeski złożył bowiem w ubiegłym roku wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na zadanie „Termomodernizacja obiektu Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu”. Została już podpisana umowa z wykonawcą, którym jest Zakład Budowlany Benedykt Koźbiał z Nysy. Całkowity koszt inwestycji wynosi 3.484 tys. złotych.

Termomodernizacja budynku szkoły obejmie: wymianę pokrycia dachowego wraz z wymianą konstrukcji drewnianej dachu, ocieplenie dachu budynku głównego sali gimnastycznej i stropodachu łącznika, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę sieci centralnego ogrzewania, wymianę sieci kanalizacyjnej, wymianę linii zasilającej, wymianę sieci elektrycznej wraz z montażem opraw energooszczędnych w pomieszczeniach, ocieplenie ścian wraz z malowaniem elewacji wszystkich budynków.

Prace termomodernizacyjne będą trwały do czerwca 2013 roku.

 

Krystian Ławreniuk

Wydrukuj stronę