W dniach 14 – 16 X b.r. w brzeskim zamku gościło ok. 300 genealogów z całego świata. Była to juz trzecia z kolei konferencja zorganizowana przez Opolskich Genealogów, Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu i Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne „Gniazdo”. Patronat nad tą imprezą sprawował m. in. Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański.

W konferencji uczestniczyli też przedstawiciele samorządów powiatu i miasta
w osobie Sekretarza Powiatu Genowefy Prorok i Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka. Konferencja była niezwykłym wydarzeniem naukowym. Wykłady wygłosiły m.in. takie sławy naukowe jak historyk prof. dr hab. Sławomir Górzyński, pracownik Archiwum Państwowego dr Anna Laszuk, dr Maciej Adam Markowski, dr Przemysław Stanko,
dr Ewelina Kostrzewa. Największe zainteresowanie słuchaczy wzbudził prof. Jonathan Shea – wnuk polsko – irlandzkich emigrantów – autor podręcznika o poszukiwaniach przez amerykańskie rodziny ich polskich korzeni. Prace profesora tłumaczone są na język polski, rosyjski, łaciński i niemiecki. Oprócz wykładów goście konferencji zwiedzili brzeskie zabytki i wykonali jedno wspólne zdjęcie na dziedzińcu zamku, mieli także okazję odbyć rejs po rzece Odrze.

P1100032The alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name.

P1100012P1100017P1100020P1100028