Rodzicielstwo zastępcze to jedna z najpiękniejszych misji jaką może podjąć każdy człowiek. Przyjąć do własnej rodziny nieswoje dziecko, ofiarować mu swoją miłość i troskę, wprowadzać je w dorosłe życie, dzielić z nim radości i smutki. To jeden z wielkich darów jakie można ofiarować drugiemu człowiekowi. Rodzinne domy dziecka, placówki opiekuńczo-wychowawcze, rodziny zastępcze otaczają opieką wszystkie dzieci, które z różnych względów tej opieki nie miały zapewnionej ze strony biologicznych rodziców. 30 maja w całej Polsce obchodzony jest Dzień Rodzicielstwa Zastępczego.
Z tej okazji dziś w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu odbyła się II Powiatowa Konferencja pt „Rola Pieczy Zastępczej w Powiecie Brzeskim” zorganizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Brzegu. W trakcie konferencji starosta brzeski Jacek Monkiewicz złożył serdeczne podziękowania przedstawicielom rodzin zastępczych oraz dyrektorom placówek opiekuńczo-wychowawczych z terenu naszego powiatu za ich trud, poświęcenie, miłość i ciepło, które dają wszystkim swoim podopiecznym. Do życzeń dołączyła się wicestarosta Ewa Smolińska oraz Członek Zarządu Powiatu Brzeskiego Arletta Kostrzewa.
W ramach konferencji zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać szeregu ciekawych wykładów poświęconych zagadnieniom dotyczącym rodzicielstwa zastępczego.

 

Wydrukuj stronę