21 kwietnia w Zespole Szkół Ekonomicznych w Brzegu odbył się Dzień otwarty. Od godziny 09:00 gimnazjaliści z całego powiatu mieli okazję poznać szkołę i oferowane kierunki kształcenia. Każdy profil, który szkoła ma do zaproponowania gościom z gimnazjów był prezentowany w oddzielnych salach. Uczniowie ZSE przedstawiali kierunki, na których sami się kształcą (Technik Ekonomista, Technik Logistyk, Technik Organizacji Reklamy, Technik Architektury Krajobrazu) oraz te, których wcześniej brzeski Ekonomik jeszcze nie otworzył (Sprzedawca, Technik Agrobiznesu). Gimnazjaliści mogli zdobyć wszystkie informacje na temat sposobów kształcenia, praktyk i perspektyw zatrudnienia w danym zawodzie. Zobaczyli również jak wygląda nauka w nauczanych zawodach, sprzęt i pomoce dydaktyczne, z których korzystają uczniowie, oraz efekty ich pracy, takie jak: plakaty uczniów z technikum reklamy, rośliny architektów krajobrazu, czy skoroszyty ekonomistów.

Goście ZSE mieli okazję dowiedzieć się wszystkiego o tradycjach szkoły takich jak Rajd Pierwszaka, Memoriał im. Anny Lityńskie,j czy Ekonomalia. Właśnie na tę największą imprezę, która odbędzie się 25 maja zostali w tym roku zaproszeni gimnazjaliści, dla których organizatorzy przygotują dodatkowe konkurencje i atrakcje. Uczniowie pokazywali również młodszym kolegom filmiki i zdjęcia ze studniówki, zawodów sportowych, konkursów, imprez szkolnych i innych wydarzeń, w których brali udział. Oprócz poznawania Zespołu Szkół Ekonomicznych, na przybyłych w ten dzień czekało wiele rozrywek: wystawa gadów, xbox, piłkarzyki, ping-pong, czy gry planszowe, z których słynie Ekonomik. Nauczyciele i uczniowie ZSE od lat organizują cieszący się ogromną popularnością coroczny turniej takich gier w miejskim Ratuszu. Dzień Otwarty trwał do godziny 15:00, natomiast wystawa Egzotic ZSE była dostępna dla mieszkańców Brzegu do godziny 18:00.

Dzień otwarty w ZE został zorganizowany z ogromnym zaangażowaniem nauczycieli i uczniów, a gimnazjaliści dowiedzieli się wszystkiego, co jest im potrzebne, by z przekonaniem podjąć naukę w tej szkole.

Paweł Wantuch

Wydrukuj stronę