Dnia 15 maja 2015 roku w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Uczniowie gimnazjów wraz ze swoimi opiekunami, mogli zdobyć wiele ciekawych informacji na temat kierunków kształcenia w naszej szkole oraz zobaczyli, że popularny „Ekonom”, żyje nie tylko nauką.

Gimnazjaliści poznali kierunki: technik ekonomista, technik logistyk, technik organizacji reklamy, technik architektury krajobrazu, technik procesów drukowania i nowo otwarty profil zawodowy-sprzedawca. Jak co roku na naszych gości czekało wiele ciekawych atrakcji.

W tym roku odbył się już po raz piąty Międzygimnazjalny Turniej Gier Planszowych organizowany przez Państwa Beatę i Krzysztofa Olszewskich. W jednej z klas można było zobaczyć wystawę zwierząt egzotycznych, większość z nich pochodziła z prywatnych kolekcji naszych uczniów. Można było podziwiać m.in. węże, skorpiony, pająki, jaszczurki. Co odważniejsi trzymali węże na rękach.

Nie zabrakło także karaoke, playstation 3 i popularnych piłkarzyków.Uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali ciekawe prezentacje o poszczególnych profilach. Goście mieli możliwość bezpośredniej rozmowy z uczniami. Poza tym można było, nieco się pobawić np. przejść slalom w alko-goglach, stworzyć ozdobne odbicie własnej ręki, nauczyć się tworzenia kompozycji kwiatowej,a także wziąć udział w quizach. Nagrodą za udzielenie dobrej odpowiedzi było zdjęcie na wózku widłowym. Chętne osoby mogły uczestniczyć w lekcji logistyki w języku angielskim.

Dzień ten przypominał nam chwile sprzed 2 lat, w których sami stanęliśmy przed wyborem kolejnego etapu nauki. Mamy nadzieje, że nasi młodsi koledzy podejmą równie trafną decyzję jak MY!

Uczennice klasy 2TE:
Aleksandra Tama,
Małgorzata Pankiewicz

Wydrukuj stronę