Trwa V konkurs „Czy potrafisz znaleźć pracę" organizowany przez Młodzieżowe Biuro Pracy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.15.03.br. odbyły się eliminacje do w/w konkursu w Zespole Szkół Ekonomicznych w Brzegu. W jury konkursu zasiedli: przewodniczaca Elżbieta Konopka – doradca podatkowy, członkowie: Brygida Jakubowicz, Agnieszka Gazda, Marek Miarczyński, Sławomir Mordka, Marian Nowakowski. Organizatorami eliminacji i osobami odpowiedzialnymi za przebieg konkursu była doradca zawodowy Marta Borawska-Haupa, dyrektor ZSE Małgorzata Mianowany-Małecka i pedagog szkolny ZSE Magdalena Kamion.

Jury oceniało przygotowane przez uczestników teczki zawodów oraz dokumenty aplikacyjne, a także przeprowadzało symulowaną rozmowę kwalifikacyjną. Punkty przyznawano m.in. za wizerunek, kulturę osobistą, komunikację werbalną i pozawerbalną, umiejętność argumentacji, a także znajomość tematyki zawodowej na stanowisku, o które uczestnik konkursu się ubiega. Ponieważ poziom konkursu był bardzo wysoki, po burzliwej dyskusji jury wyłonilo następujących kandydatów do eliminacji powiatowych: I miejsce Magdalena Stempniewicz (zawód- ratownik medyczny) 212 punktów, II miejsce Przemysław Załugowicz (zawód dziennikarz sportowy) 206 punktów, III miejsce Konrad Betka (zawod- administrator sieci) 203 punkty i IV miejsce Monika Soluch (zawód- organizator imprez) 189 punktów. Maksymalna ilość punktów wynosiła 250.

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych, którzy zdecydowali się przystąpić do konkursu na pewno nie będą tego żałować. Ich szanse na zatrudnienie będą o wiele wyższe, gdyż potrafią nie tylko perfekcyjnie przygotować dokumenty aplikacyjne, ale odpowiednio zachować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej, wywierając odpowiednie wrażenie na pracodawcy. Na pewno ważniejsza od nagród, które otrzymali za udział w konkursie jest wiedza, obycie i pewnoś siebie, tak konieczne przy poszukiwaniu pracy.

Rzecznik Prasowy Starosty