Już tradycyjnie w przedświątecznym okresie powiat brzeski odwiedziła delegacja z niemieckiego powiatu Kusel. Umowa partnerska zawarta 11 lat temu pomiędzy powiatem brzeskim a powiatem Kusel określała m.in. zakres pomocy humanitarnej. Dlatego co roku partnerzy z Niemiec w okresie Świąt Bożego Narodzenia dostarczają dary dla instytucji publicznych z terenu powiatu brzeskiego. Tym razem była to pościel, obrusy – przeznaczone dla Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Grodkowie, Zakładu Opieki Leczniczej w Grodkowie oraz dla pacjentów Brzeskiego Centrum Medycznego.

Goście z Niemiec uczestniczyli 15.12 br. w Biesiadzie Bożonarodzeniowej zorganizowanej przez Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, ufundowali również nagrodę na konkurs na „Najpiękniejszego anioła”, mieli też okazje podziwiać piękne oświetlenie świąteczne Brzegu: m.in. choinkę zakupioną przez Starostwo Powiatowe w Brzegu znajdującą się przed Zespołem Szkół Ekonomicznych.

Rzecznik Prasowy Starosty
                                                                                   Brygida Jakubowicz