Ci co szukają taniej sensacji, niestety nie nasycą się tym tekstem. Gdyż w czasach, gdy jest nam trudno z różnych względów żyć, warto szukać wrażeń pozytywnych, efektywnych i optymistycznych pozwalających naładować tzw. „akumulatory” i zachować emocjonalną równowagę. Tych wrażeń dostarcza na pewno swoim mieszkańcom Gmina Skarbimierz (przypomnijmy, że zdobyła ona w tym roku tytuł „Najlepszej Gminy Powiatu Brzeskiego” i może to właśnie tak pobudziło do czynu mieszkańców Skarbimierza).

Po pierwsze trwa tam sezon wycieczkowy. Jest to ciekawy projekt, aby każde sołectwo odwiedziło swoją krainę marzeń. I tak mieszkańcy Małujowic zwiedzali Karpacz, mieszkańcy Zielęcic i Bierzowa pojechali na Błędne Skały a Kopanie odwiedziło Park Marzeń k. Gliwic. Sołtys Kopania Małgorzata Krakowiak planuje jeszcze wyjazd do Oświęcimia, Żywca i Szczyrku.

Ale nie tylko dorośli mają swoje atrakcje, 1 VI Stowarzyszenie „Wilijki” ze Żłobizny zorganizowało pomysłowy Dzień Dziecka pod hasłem „Mój autoportret”. Autoportrety, żeby było ciekawiej malowały dzieci i rodzice. Dzieci otrzymały słodycze, a nagrodą dla rodziców były uśmiechy ich pociech.
Podobny Rodzinny Festyn 8 VI zorganizowała Rada Sołecka Brzeziny. Dzieci miały darmowy poczęstunek i dużo wesołych zabaw, dla młodzieży wystąpił zespół taneczno-wokalny z Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu, a dorośli bawili się do białego rana z zespołem „Evita”.
Zaraz po 8 VI, w niedzielę 9 VI Rada Sołecka Pawłowa i Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała III Dni Pawłowa. I tam nie zabrakło atrakcji dla dzieci i dorosłych. Dla dorosłych grał zespół „Lancer” a dzieciaki otrzymały upominki i słodycze z ZPC „Odra” w Brzegu, Centrum Logistycznego „Biedronka” ze Skarbimierza i z Banku Spółdzielczego w Oławie.
Ale to już się wydarzyło, natomiast czerwcowe zabawy zakończy Święto Lipy zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Skarbimierzu, Sołectwo wsi Lipki i Stowarzyszenie Lipowa Osada. Do Lipek z Brzegu nie jest daleko, więc warto zakupić tam różne rodzaje miodów, obejrzeć wystawę zabytków i akcesoriów pszczelarskich, spróbować lokalnych tradycyjnych produktów i posłuchać zespołów ABBA COVER i CREDO (29.06.2013, początek godz. 16.00 do białego rana). Święto Lipy rozpocznie o 16.00 uroczysta msza św. z odsłonięciem pamiątkowej tablicy w 100 rocznicę nasadzenia lip, elektryfikacji wsi i wybrukowania miejscowej drogi.
Brygida Jakubowicz
Wydrukuj stronę