Brzeskie Centrum Medyczne

 

Zanim wejdziesz do Brzeskiego Centrum Medycznego zmierzą ci temperaturę oraz uzupełnisz karty wywiadu epidemiologicznego. Specjalny namiot od jutra (01.04) zostanie ustawiony przed szpitalem. Wszystkie osoby wchodzące do lecznicy zostaną przebadani. Dotyczy to nie tylko pacjentów, ale również personelu medycznego oraz pracowników administracji. Namiot „śluza” ma ograniczyć dostęp do oddziałów osobom potencjalnie zarażonym koronawirusem.

– Wszystkie wejścia do BCM-u zostaną zamknięte. Aby dostać się do lecznicy trzeba będzie przejść przez namiot. Innej możliwości nie będzie – tłumaczy dyrektor szpitala Kamil Dybizbański. – W środku znajdować się będzie personel, który dokona pomiaru temperatury i pomoże wypełnić karty wywiadu epidemiologicznego. Musimy chronić naszych pacjentów, którzy z założenia są bardzo narażeni na zakażenie nowym patogenem, stąd takie działania.

Dyrekcja BCM-u  dodaje, że namiot „śluza” uniemożliwi osobom posiadającym symptomy COVID-19 na bezpośrednie wejście na oddział ratunkowy. Takie sytuacje miały już miejsce. SOR kilkukrotnie był dezynfekowany.

Namiot zostanie ustawiony między budynkiem administracji, a nowym blokiem operacyjnym. Wewnątrz mają pracować zespoły składające się z medyków i żołnierzy WOT. Takie rozwiązania zostają wprowadzone do odwołania.

 

Wydrukuj stronę