Starosta Maciej Stefański przecina wstęgę i otwiera wystawę "Bliskie Wspomnienia"

Na dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich w Brzegu odbyło się dziś uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej „Bliskie Wspomnienia”, która poświęcona jest Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej śp. Lechowi Kaczyńskiemu i wszystkim ofiarom katastrofy w Smoleńsku z dnia 10 kwietnia 2010 roku.
Związana jest ona również z rocznicą wizyty Lecha Kaczyńskiego, który na zaproszenie Starosty Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego odwiedził powiat brzeski w roku 2009. Jej cel był bardzo szczytny bowiem wiązał się bezpośrednio z uhonorowaniem brzeżan biorących udział w „Wydarzeniach Brzeskich 1966 roku”, posadzeniem wspólnie z przedstawicielami „Rodzin Katyńskich” „Dębu Pamięci” w ramach ogólnopolskiej akcji „Katyń – ocalić od zapomnienia”, a także oddaniem hołdu wszystkim ofiarom II wojny światowej.
Fotografie wchodzące w skład wystawy to swoista retrospekcja wydarzeń i świadectwo troski Prezydenta Lecha Kaczyńskiego o poszanowanie historii i tradycji całego Polskiego Narodu. To także ogromna pamiątka dla tych wszystkich, którzy w spotkaniu z Prezydentem uczestniczyli i mięli okazję uścisnąć jego dłoń.
Wystawę oglądać można do 28 czerwca.

Wydrukuj stronę