W sobotnie popołudnie 27 kwietnia 2013 r. na Błoniach Krakowskich wystartowali biegacze biorący udział w VIII Biegu Memoriałowym im. Piotra Gładkiego na dystansie 4200 m. Czołowe lokaty wywalczyli:

I. Donetsc Veretskiy Ukraina 12:40
II. Jakub Woźniak Gielniów 12:43
III.Łukasz Głajcak Konopiska 12:48

Wśród naszych najmłodszych biegaczy najlepszy wynik osiągnął Kamil Karbowiak, uczeń II LO w Brzegu zajmując XI miejsce w klasyfikacji ogólnej, oraz pierwsze miejsce w kategorii M18, uzyskując czas 13:58. W tej samej kategorii wiekowej Łukasz Hrydczuk uczeń ZSB w Brzegu, zajął trzecie miejsce uzyskując czas 16:23. Wśród pań w kategorii M18 uczennica I LO w Brzegu zajęła drugie miejsce.
Na tej imprezie bardzo dobrze zaprezentował się Klub Olimpijczyka „ZNICZ” Jędrzejów, propagując ideę olimpijską i realizując bieganie, tak jak Patron ich Klubu Bronisław Malinowski. Do biegania dzieci i młodzież zachęcili nauczyciele wychowania fizycznego Marek Błoch i Sebastian Lach. Pod opieką swoich nauczycieli w pełni szczęścia i zdrowia trasę biegową pokonali:

Bieg ten ukończyło 741 zawodników.

28. kwietnia 2013 r. o godz. 9:30 na trasę 42 km 195 m XII Cracovia Maraton wyruszyła pięciotysięczna grupa biegaczy z całego świata. Na mecie najszybciej zjawili się zawodnicy afrykańscy. Czołowe miejsca zajęli:

* NIANGERO Patryk Tanzania 2:19;08
* KIPRONO Metto Dawid Kenia 2:24;56
* TARUS Meli Elisha Kenia 2:24;59