Już wakacje, czas beztroskiej zabawy i odpoczynku od obowiązków. Pamiętajmy, aby tegoroczne wakacje były dla nas wszystkich przede wszystkim bezpieczne – poniżej przypominamy kilka sprawdzonych rozwiązań, które w tym pomogą:

PLANUJ:
• Jeżeli planujesz wakacje nad wodą, zajrzyj na nasz Serwis Kąpieliskowy https://sk.gis.gov.pl/, aktualizowany na bieżąco w sezonie kąpielowym. Znajdziesz tam informacje dotyczące sezonu kąpielowego, bieżącej oceny i klasyfikacji wody, ale również infrastruktury obiektu. Dowiesz się, czy na terenie są prysznice, toalety, przebieralnie, czy jest miejsce do kąpieli dla dzieci oraz czy kąpieliskiem opiekuje się ratownik. Ogólnokrajową listę miejsc wykorzystywanych do kąpieli znajdziesz na stronie Serwisu Kąpieliskowego.
• Planując podróż za granicę sprawdź, jakie szczepienia są obowiązkowe i zalecane.

PAMIĘTAJ, ŻE TRWA PANDEMIA:
• Sprawdzaj aktualne wytyczne, obostrzenia, restrykcje. Pamiętaj o podstawowych zasadach reżimu sanitarnego – myj i dezynfekuj ręce, osłaniaj usta i nos w środkach transportu oraz unikaj dużych skupisk ludzi. Zaszczep się przeciw COVID-19!
• Jeżeli Twoje dziecko wyjeżdża na zorganizowany wypoczynek, sprawdź pod czyją będzie opieką i czy wypoczynek został zarejestrowany. Informacje na ten temat uzyskasz na stronie internetowej: www.wypoczynek.men.gov.pl lub w Kuratorium Oświaty.

Poradnik urlop

Wydrukuj stronę