Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Brzeskiego miało miejsce uroczyste wręczenie Odznaki Honorowej „Za zasługi dla województwa opolskiego”. Odebrał ją z rąk Radnego Wojewódzkiego Krzysztofa Konika i Starosty Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego Arkadiusz Majewski.

Przyznanie tej odznaki jest aktem uhonorowania osoby lub instytucji za szczególne zasługi dla regionu Śląska Opolskiego. Nadaje się ją osobom, które w istotny sposób przyczyniły się do rozwoju województwa opolskiego, wzbogacają dorobek regionu w dziedzinach takich jak: przemysł, służba zdrowia, edukacja czy kultura.

Arkadiusz Majewski na stałe mieszka w miejscowości Błota na terenie Gminy Lubsza. Jest właścicielem gospodarstwa rolnego o powierzchni 70 ha, wyróżnionego w konkursie „Agroliga 2011”, a także współwłaścicielem istniejącej od dziewiętnastu lat firmy budowlanej.

Podczas powodzi w 1997 roku wraz z innymi mieszkańcami gminy prowadził działania mające na celu zminimalizowanie jej skutków. W kolejnych latach walczył o zwiększenie bezpieczeństwa gminy i wzmocnienie wałów przeciwpowodziowych. W ubiegłym roku, wraz z innymi rolnikami z powiatu brzeskiego, protestował w sprawie zaniżonych cen skupu płodów rolnych.

Jako Sołtys wsi Błota, piastujący to stanowisko od siedemnastu lat, otrzymał wiele wyróżnień i nagród za zaangażowanie w sprawy sołectwa oraz działalność społeczną i kulturalną. Od wielu lat organizuje dożynki, zawody strażackie i inne wydarzenia kulturalne, które skupiają i integrują mieszkańców Błot i okolicznych miejscowości

Na co dzień jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej Błota i członkiem zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Gminie Lubsza. Pełni też funkcję Radnego Powiatu Brzeskiego.