W dniach od 4 do 7 maja 2011 roku po raz 21 odbyły się Spotkania Finałowe Konkursu Recytatorskiego, rozgrywanego pod auspicjami Wojska Polskiego. Od kilku lat finał tej prestiżowej imprezy odbywa się w Brzegu. Tegoroczna edycja okazała się niezwykle szczęśliwa dla reprezentantek naszego regionu.
7 maja Starosta Maciej Stefański wręczył w Brzeskim Centrum Kultury nagrody Żanecie Kozoświst z Brzegu, która wygrała turniej teatrów jednego aktora i zdobyła drugą nagrodę w konkursie recytatorskim. Ponadto nasza reprezentantka zdobyła również Brzeskie Miny (nagroda publiczności) w dwóch kategoriach. Pośród wyróżnionych przedstawicieli naszego powiatu znaleźli się również: Kaja Koronkiewicz (wywiedzione ze słowa), Agnieszka Dublańska oraz zespół Inwencja (poezja śpiewana).

Jury, w którym zasiadła m.in. Katarzyna Groniec (na której koncert brzeżanie mogli wybrać się 5 maja) nagrodziło ponadto: Klaudynę Lewandowską ze Świdwina (turniej recytatorski), Agnieszka Podubny z Rzeszowa (poezja śpiewana) i Stefana Piekuta
z Warszawy (wywiedzione ze słowa).

Laureaci konkursu otrzymali zaroszenia na finał cywilnego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego do Włocławka i Ostrołęki.