Koronawirus w powiecie brzeskim

Najnowsze dane mówią o ponad stu osobach zarażonych COVID-19. Poznaliśmy już wszystkie wyniki badań laboratoryjnych. Z danych, które otrzymaliśmy z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzegu wynika, że w Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie koronawirusem zakażonych jest łącznie 87 podopiecznych oraz 24 pracowników. Przypomnijmy, w piątek pobrano łącznie 158 wymazów. Placówka może pozostać zamknięta przez dłuższy czas.

W Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie tej chwili przebywa 85 pensjonariuszy, z czego 82 jest zarażonych COVID-19. Dodatkowo pięciu mężczyzn znajduje się w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu. Ich stan zdrowia wymagał hospitalizacji. Natomiast jeśli chodzi o personel, to niemal połowa z nich ma koronawirusa. W związku z zaistniałą sytuacją w Jędrzejowie szacuje się, że kilkaset osób może trafić na kwarantannę. Dokładne dane otrzymamy jutro z sanepidu.

Z kolei sytuacja w Brzeskim Centrum Medycznym nie zmienia się. Oddział wewnętrzny nadal pozostaje zamknięty, a pacjenci oraz lekarze i pielęgniarki czekają na wyniki badań. Kilkadziesiąt wymazów zostało pobranych w związku z przyjęciem na oddział trzech zakażonych podopiecznych DPS-u.

O sytuacji epidemicznej w powiecie brzeskim będziemy informować na bieżąco.