Szanowni Państwo, w imieniu własnym, Zarządu oraz Rady Powiatu Brzeskiego przedstawiam Państwu efekty pracy, jaką wykonaliśmy w ostatnich latach na rzecz mieszkańców naszego regionu.

Niniejsza wystawa jest formą obrazowego rozliczenia się władzy z Wyborcami. Chcieliśmy w ten prosty i zarazem klarowny sposób pokazać, że przez cały czas mamy świadomość tego, iż jesteśmy reprezentantami społeczeństwa, które obdarzyło nas kredytem zaufania. Owe zaufanie pozwoliło nam działać, realizować kluczowe inwestycje i zmieniać nasz powiat na lepsze.

Po gruntownej analizie potrzeb mieszkańców naszego powiatu postanowiliśmy skupić się na rozwoju trzech niezwykle istotnych sektorów – zdrowia publicznego, szkolnictwa oraz infrastruktury drogowej. Kluczowe inwestycje dotyczyły zatem modernizacji Brzeskiego Centrum Medycznego, szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych, dróg powiatowych, a także usprawnienia funkcjonowania opieki społecznej.

Fotografie, które możecie Państwo oglądać na tej wystawie, przedstawiają najistotniejsze inwestycje zrealizowane przez powiat brzeski w ostatnich latach. Od samego początku postrzegaliśmy rozwój naszego powiatu jako proces rozłożony w czasie, wymagający precyzyjnego planowania i myślenia perspektywicznego. Dlatego też w niniejszym zestawieniu znajdziecie Państwo nie tylko inwestycje zrealizowane przed kilkoma laty, ukończone w ostatnim czasie, ale także te, które są formą spojrzenia w najbliższą przyszłość.

Realizacja powierzonych nam zadań wymaga zabezpieczenia odpowiednich środków finansowych. Dla szybkiego rozwoju powiatu, poprzez prowadzenie szerokiego zakresu inwestycji, niezbędne są dodatkowe źródła finansowania. Świadomi tego, nieustannie pracowaliśmy nad tym, by efektywnie korzystać z możliwości otrzymywania znaczących dotacji pochodzących z Unii Europejskiej i źródeł krajowych. O tym, że udało się nam w tej materii uzyskać sukces świadczą nie tylko liczby, ale również miano „powiatu wyspecjalizowanego w pozyskiwaniu środków zewnętrznych”, jakim powszechnie określani jesteśmy w województwie opolskim.

Dziękuję wszystkim za to, że wspólnie udaje się nam zmieniać nasz powiat: społeczeństwu za zaufanie, radnym za wzorową współpracę z całym zarządem powiatu, a także urzędnikom za bardzo dobrą pracę na rzecz mieszkańców. Dziękuję również burmistrzom i wójtom z terenu powiatu brzeskiego za wspólne inicjatywy i efektywną współpracę.

Przewodniczący Zarządu Powiatu Brzeskiego
Starosta Maciej Stefański