Wojskowa administracja świętuje

Okolicznościowe medale, wyróżnienia, historia oraz występy artystyczne – tak dziś (27.10) wyglądały wojewódzkie obchody Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej, które zorganizowano w naszym, piastowskim zamku. Przedstawiciele wojska, służb mundurowych, samorządowcy oraz zaproszeni goście kierowali podziękowania żołnierzom i pracownikom cywilnym za realizację codziennych zadań.

Uroczystość w Sali Pinottiego w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu była przede wszystkim okazją do wręczenia odznaczeń, pamiątkowych statuetek oraz przekazania podziękowań instytucjom, jednostkom i służbom współpracującym z Wojewódzkim Sztabem Wojskowym oraz wojskowymi komendami uzupełnień. Podziękowania osobiście przekazał także starosta brzeski Jacek Monkiewicz oraz w imieniu marszałka Monika Jurek, członek Zarządu Powiatu .

Punktem kulminacyjnym uroczystości był występ wokalistek z Klubu Wojskowego 1 Brzeskiego Pułku Saperów oraz program artystyczny przygotowany przez orkiestrę wojskową.