Dziś (05.10) w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu po raz osiemnasty Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna zainaugurowała rok akademicki. Punktem kulminacyjnym uroczystości było ślubowanie studentów. Przypomnijmy, że WSHE od kilkunastu lat kształci studentów, placówka rozpoczęła swoją działalność w 2001 roku. Podczas uroczystych prelekcji można było usłyszeć, że uczelni wchodzi w pełnoletność.

– Życzę wszystkim studentom łatwego przyswajania wiedzy i poznania pełni studenckiego życia – mówił podczas inauguracji roku akademickiego starosta Jacek Monkiewicz. – WSHE od lat jest z nami i cieszy mnie rozwój uczelni i to, że macie coraz więcej studentów.

Monika Jurek, członek Zarządu Powiatu Brzeskiego i przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego w Opolu podziękowała władzom uczelni za długie lata działalności akademickiej, słowa uznania dotyczyły również współpracy z różnymi instytucjami.

Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Brzegu roku akademickim 2019/2020 będzie kształcić półtora tysiąca żaków na kilku kierunkach. Do dyspozycji są studia licencjackie, magisterskie oraz podyplomowe. Uczelnia w tym roku otrzymała również ministerialną zgodę na kształcenie obcokrajowców.

 

Wydrukuj stronę