Jedna z głównych arterii w centrum miasta doczeka się gruntownej modernizacji. Powiat dzięki rządowej dotacji, a także współpracy z władzami Brzegu wyremontuje kilkusetmetrowy odcinek drogi powiatowej nr 1193 O. Ulica Chrobrego doczeka się m.in. nowej nawierzchni asfaltowej oraz równych chodników. Ale to nie koniec udogodnień.

– Zmodernizujemy naszą drogę między skrzyżowaniem z drogą krajową nr 39, a ulicą Piastowską – wyjaśnia Stanisław Kowalski z Zarządu Dróg Powiatowych w Brzegu. – Na Chrobrego wylejemy nowy asfalt, a chodniki zbudujemy z kostki bazaltowej oraz kamiennych płyt. Ponadto pojawią się zatoki postojowe oraz autobusowe z nowymi wiatami przystankowymi. Wymienimy również oświetlenie.

Inwestycja kosztować będzie ponad 3,6 mln złotych. Wykonawcą prac została lokalna firma Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Brzegu. Zadanie ma zakończyć się końcem października.
Warto dodać, że to pierwszy etap prac na ulicy Chrobrego. Kolejnym zadaniem będzie przebudowa trasy od skrzyżowania z DK 39 do ulicy Wrocławskiej. Inwestycja ma szansę na realizację w przyszłym roku. Powiat na dniach składa wniosek o dotację w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

10 kwietnia wykonawca zacznie pierwsze prace. Kierowców prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Ulica Chrobrego na czas remontu nie zostanie zamknięta, ale trzeba liczyć się z utrudnieniami.

 

 

 

Wydrukuj stronę