W czwartek (15 grudnia br.) odbyła się ostatnia w tym roku sesja Rady Powiatu Brzeskiego. Radni podjęli podczas niej uchwałę budżetową na 2017 rok. W 2017 roku władze powiatu będą dysponowały prawie 95 milionami złotych. Znaczna część tej kwoty przeznaczona jest na realizację zadań statutowych, które obejmują przede wszystkim zadania z zakresu oświaty, pomocy społecznej i realizację zadań z zakresu administracji. Ponad 15 milionów złotych zostanie przeznaczonych w przyszłym roku na zadania inwestycyjne – przede wszystkim w zakresie infrastruktury drogowej, modernizację budynków użyteczności publicznej oraz Brzeskiego Centrum Medycznego. Również część zadań zostanie rozpoczęta w 2017 roku a realizowana przez kolejne lata i finansowana z emisji obligacji  planowanej  na lata  2017-2018.