Zadanie trudne edukacyjnie i artystycznie postawiła sobie jedna z brzeskich szkół językowych „Progress”. Dyrekcja i zatrudnieni tam lektorzy już po raz trzeci zorganizowali Powiatowy Przegląd Teatrów Anglojęzycznych w kategorii Szkół Podstawowych oraz Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych.

Konkurs objął honorowym patronatem Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański.

Przegląd ma na celu krzewienie żywego słowa i to po angielsku. Biorący w projekcie udział uczniowie doskonale dali sobie z tym radę, ich znajomość meandrów języka była imponująca, bardzo pomysłowe i oryginalne były również przedstawione utwory. Szczególnie wyróżnili się uczniowie Gimnazjum nr 3 w Brzegu, którzy w kategorii Szkół Gimnazjalnych zajęli I miejsce za przedstawienie pt. „A new story of Little Red Riding Hood”. Oni również byli laureatami II miejsca za przedstawienie „Suicide’s Room”, III miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące w Brzegu za „Shreka”. W kategorii Szkół Podstawowych I miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Brzegu za przedstawienie pt. „School’s Ceremony”, II miejsce – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Lubszy za przedstawienie „A Little Red Riding Hood”, III miejsce również Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Brzegu za „The Three Little Pigs”.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 14 maja 2010 r. w Brzeskim Centrum Kultury. Nagrody wyróżnionym wręczył Wicestarosta Powiatu Brzeskiego Ryszard Jończyk oraz Wiceburmistrz Brzegu Stanisław Kowalczyk.
Rzecznik Prasowy Starosty
Wydrukuj stronę