Medale, okolicznościowe wyróżnienia oraz defilada – tak wyglądały dzisiejsze obchody Dnia Sapera, który rokrocznie obchodzony jest w połowie kwietnia. Ze względu na święta wielkanocne, wojskowi dziś otworzyli bramy garnizonu i zaprosili gości. Wśród nich byli emerytowani żołnierze, samorządowcy oraz dzieci ze szkół powiatu brzeskiego.
Uroczystości otworzył płk Marek Golan, dowódca 1.Brzeskiego Pułku Saperów. W trakcie ceremonii pododdziałom przekazano uroczyste proporce, a także wręczono okolicznościowe odznaki dla żołnierzy oraz pracowników cywilnych.

– Dzisiejszy dzień jest doskonałą okazją, aby podziękować Wam za trud i poświęcenie, jakie wkładacie w codzienną wojskową służbę – mówiła do zgromadzonych na placu wojskowych Arletta Kostrzewa, członek Zarządu Powiatu Brzeskiego. – Uczestniczycie w wielu wydarzeniach patriotycznych i kulturalnych. Już niedługo widzimy się przecież na Święcie Flagi RP, gdzie 2 maja zawsze możemy liczyć na Wasze wsparcie. Niesiecie pomoc tam, gdzie obywatele jej naprawdę potrzebują. Dziękujemy Wam za to.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było złożenie wiązanek pod pomnikiem poległych saperów. W tym czasie najmłodsi mogli podziwiać wojskowy sprzęt.