Swieto pulku

Żołnierze, pracownicy cywilni, weterani, byli dowódcy oraz samorządowcy spotkali się na uroczystościach z okazji Święta Pułku Saperów. Brzescy wojskowi celebrowali ten dzień razem z mieszkańcami. Uroczysta zbiórka z defiladą odbyła się w samym centrum Brzegu. Na Placu Polonii Amerykańskiej wręczano medale, wyróżnienia, a wszystkiemu towarzyszyła wojskowa orkiestra. Sporym zainteresowaniem cieszył się specjalistyczny saperski sprzęt, który żołnierze udostępnili zwiedzającym.

Nasi saperzy rokrocznie podtrzymują tradycję i prezentują się w ścisłym centrum miasta, by pokazać, że garnizon jest od lat nierozerwalną częścią miasta. Żołnierze w Brzegu stacjonują bowiem nieprzerwanie od ponad 70 lat. 1 sierpnia 1946 roku jednostka pojawiła się w tej części Polski. W ubiegłym roku pandemia koronawirusa uniemożliwiła świętowanie. Dziś można było znów zobaczyć naszych żołnierzy na brzeskich ulicach.

W trakcie uroczystości starosta brzeski Jacek Monkiewicz złożył najszczersze wyrazy uznania wszystkim żołnierzom i pracownikom cywilnym garnizonu.

Przypomnijmy, że jednostka to jeden z największych pracodawców w powiecie. Za „zieloną bramą” służy dziś ponad 800 żołnierzy. Oprócz misji międzynarodowych, nasi saperzy rokrocznie zdobywają doświadczenie w ćwiczeniach Anakonda i Dragon.