Mondelez International, Starosta Powiatu Brzeskiego oraz Burmistrz Brzegu serdecznie zapraszją na Świąteczną Iluminację Brzegu.

Kontakt:

Joanna Matryba

Specjalista ds. Komunikacji

Mondelez Polska

Tel: 697 894 602

Email: joanna.matryba@mdlz.com

Biuro Prasowe:

Anna Nowocień-Rega

Email: anna.nowocien@swiatecznailuminacja.pl

Brzeg, 24 listopada 2014 r.

Chcesz rozświetlić cały Brzeg 6 grudnia?

Startują zapisy do RODZINNEJ GRY MIEJSKIEJ „W poszukiwaniu Świętego Mikołaja”

Już za niespełna 2 tygodnie, 6 grudnia br., podczas Świątecznej Iluminacji Brzegu, miasto rozbłyśnie 40 tysiącami kolorowych światełek, które symbolizują jego mieszkańców. Uroczystego rozpalenia po raz pierwszy w historii dokona rodzina – zwycięzcy GRY MIEJSKIEJ
do której zapisy ruszają właśnie dziś.

Czym jest RODZINNA GRA MIEJSKA „W poszukiwaniu Świętego Mikołaja”?

To zabawa dla całej rodziny w świątecznym klimacie. Starsi, młodzi, a przede wszystkim ci najmłodsi poznają Brzeg z jego najcieplejszej strony. Celem gry będzie odnalezienie Świętego Mikołaja i wykonanie zimowych zadań nawiązujących do bożonarodzeniowych tradycji. Oceniana będzie nie tylko sprawność, ale także wiedza na temat nadchodzących świąt.

Kto może wziąć udział w zabawie?

Do udziału zaproszone są zespoły składające się od 2 do 5 osób, z których co najmniej jedna jest pełnoletnia.

Jak można się zgłosić?

Zasady są bardzo proste! Zgłoszenia przyjmowane są od 24 listopada do 6 grudnia, należy pobrać ze strony http://swiatecznailuminacja.pl/gra.php formularz zgłoszeniowy, wypełnić go i wysłać na adres: iluminacja@agencjalime.pl
z dopiskiem w tytule: GRA MIEJSKA – ZGŁOSZENIE. Drugim sposobem jest wydrukowanie formularza i przyniesienie go na miejsce startu gry, 6 grudnia do godziny 12.30. Liczba zespołów jest ograniczona. W zabawie weźmie udział 48 pierwszych zespołów.

Czy są przewidziane nagrody?

6 grudnia nagród nie może zabraknąć, rozdaje je przecież sam Święty Mikołaj. Na zwycięzców czekają rodzinne bilety do Term Jakuba w Oławie, Parku Ewolucji w Krasiejowie czy Afrykarium we Wrocławiu. Zespół, który dotrze na metę jako pierwszy, otrzymuje dodatkowo tytuł Rozświetlacza Brzegu i możliwość rozpalenia 40 tysięcy światełek na ulicy Długiej! Gra będzie wspaniale spędzonym czasem dla wszystkich uczestników, nie tylko tych, którzy staną na podium. Będzie aktywnie, rodzinnie i bardzo świątecznie.

Kto jest organizatorem zabawy?

Pomysłodawcą zabawy jest Mondelez Polska, wiodąca firma branży spożywczej w Polsce
i właściciel m.in. 2 fabryk w Skarbimierzu, we współpracy z Brzeskim Centrum Kultury. Partnerami wydarzenia są: Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miasta Brzeg. To już 6. spotkanie organizowane w tym samym składzie, a jego efekty i dobre opinie świadczą, że na stałe wpisało się w kalendarz mieszkańców Brzegu i okolic.

Dlaczego Mondelez Polska podejmuje takie działania właśnie w Brzegu?

Mondelez Polska od wielu lat obecna jest w życiu mieszkańców – jest jednym z największych pracodawców regionu, ale chce być obecna także tam, gdzie toczy się codzienne życie brzeżan, gdzie są ich rodziny, gdzie bawią się ich dzieci. Przygotowania świąteczne to wyjątkowy moment w roku – to czas spotkań z najbliższymi, do którego i namawiamy właśnie pod pretekstem corocznego wspólnego rozpalania magicznych światełek iluminacji. To w Mondelez Polska, w tak bliskim sąsiedztwie Brzegu powstają produkty, które każdego dnia zapewniają słodkie chwile radości milionom ludzi na świecie, a przy tym nieodłącznie kojarzą się z Bożym Narodzeniem.

Na co jeszcze mogą liczyć mieszkańcy Brzegu 6 grudnia?

Na mieszkańców czeka wiele atrakcji oraz konkursów dla najmłodszych, a także tradycyjnych degustacji. Będzie aktywnie, bardzo rodzinnie i jak zawsze….niezwykle słodko! Będzie wspólne bieganie, tańczenie
i zabawa się w bożonarodzeniowym klimacie. W programie świąteczne kino plenerowe, a także zimowa ZUMBA® w wykonaniu całego miasta. Do Brzegu dotrze również motocyklowa ekipa Mikołajów
z Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej! Punktem kulminacyjnym będzie oczywiście uroczyste rozpalenie 40 tys. światełek na ulicy Długiej, symbolizujących 40 tys. mieszkańców Brzegu.

Zapraszamy do wspólnej zabawy 6 grudnia br. na Placu Polonii Amerykańskiej w Brzegu, a już dziś namawiamy, by spróbować swoich sił w niecodziennym wydarzeniu, jakim będzie RODZINNA GRA MIEJSKA „W poszukiwaniu Świętego Mikołaja” – zapisy właśnie ruszyły!

Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie www.swiatecznailuminacja.pl

O FIRMIE

Mondelēz International w Polsce, to wiele marek znanych i lubianych przez Polaków. Bogata oferta obejmuje znane marki kategorii przekąsek, takie jak: czekolady: Milka i Alpen Gold, wafelki Prince Polo, batony 3BIT, ciastka: Milka, OREO, belVita, Petitki, Lubisie, Delicje, San, Łakotki, cukierki Halls oraz kawy: Jacobs, Maxwell House, Carte Noire, system gorących napojów Tassimo.

Mondelez Polska Production Sp. z o.o. to siedem zakładów produkcyjnych w całej Polsce. Trzy z nich zajmują się produkcją wyrobów czekoladowych, są to fabryki w Jankowicach, Bielanach Wrocławskich oraz Skarbimierzu, dodatkowo w Skarbimierzu zlokalizowana jest również fabryka gumy do żucia. Kolejne trzy fabryki znajdują się w Jarosławiu, Cieszynie oraz Płońsku, zajmują się one produkcją ciastek i wafli. Łącznie wszystkie zakłady zatrudniają ok. 3000 osób. Wyroby z naszych fabryk w Polsce trafiają na rynek polski oraz na rynki zagraniczne m.in. brytyjski, irlandzki oraz do Europy Wschodniej i Środkowej. Firma jest  aktywnym inicjatorem i uczestnikiem projektów na rzecz społeczności lokalnych oraz wolontariatu pracowniczego

Mondelēz International, Inc. (NASDAQ: MDLZ) jest światowym potentatem w branży przekąsek
w indeksach giełdowych tj.: Standard and Poor’s 500, NASDAQ 100 i Dow Jones Sustainability
.