Upominki, kwiaty i listy gratulacyjne – tak dziś (17.06) wyglądało podsumowanie roku szkolnego 2018/2019. W Muzeum Piastów Śląskich spotkali się najlepsi uczniowie oraz sportowcy, którzy osiągnęli wysokie wyniki. W wielu przypadkach sukcesy sportowe szły w parze z rewelacyjnymi ocenami na koniec roku.

– Jest mi niezmiernie miło gościć Was w tak licznym gronie – mówił na początku spotkania starosta brzeski Jacek Monkiewicz. – Dziękuje wszystkim uczniom za rewelacyjne wyniki w nauce, za wszystkie sukcesy sportowe. Podziękowania kieruję również do nauczycieli, ale przede wszystkim dziękuję rodzicom, którzy wspierają swoje pociechy i zachęcają ich do systematycznej pracy.

Każda ze szkół wytypowała prymusów, a także najlepszych sportowców, którzy zdobywali medale na imprezach o randzie wojewódzkiej. Średnie ocen często przekraczały 5,5.

Władze Powiatu Brzeskiego nagrodziły również najlepsze szkoły w kategorii rywalizacji sportowej. Bezkonkurencyjny w tym roku okazał się „stary” ogólniak. Na drugim stopniu podium uplasował się Zespół Szkół Zawodowych nr 1, a na trzecim II Liceum Ogólnokształcące w Brzegu.

Starosta Jacek Monkiewicz i wicestarosta Ewa Smolińska wszystkim pogratulowali sukcesów. Program artystyczny w trakcie uroczystości przygotowali uczniowie „pierwszego” ogólniaka.

 

 

 

Wydrukuj stronę