Występy artystyczne, prezentacje gmin, rejsy statkiem po Odrze, a także dmuchańce, animacje dla dzieci oraz park linowy – to tylko niektóre atrakcje, z których mogą skorzystać mieszkańcy Brzegu oraz okolicznych gmin. Coroczne Święto Powiatu Brzeskiego w tym roku odbywa się na Placu Drzewnym i potrwa do godziny 20. Bawimy się z mieszkańcami, a także z delegacjami ze Sławna, Horodenki oraz Kusel.

Punktualnie w południe imprezę otworzył starosta brzeski Jacek Monkiewicz. Zaraz po nim na scenie pojawili się pierwsi artyści. Dzisiejsze występy stoją pod znakiem zespołów gminnych i ludowych. Swoje umiejętności wokalne i artystyczne prezentują zarówno młodzi, jak i ci nieco bardziej doświadczeni wykonawcy. Późnym popołudniem na scenie zagra Małgorzata Kalińska w repertuarze Anny Jantar, a następnie zespół CreARTive Project z kultowymi piosenkami zespołu The Beatles.

Ponadto organizacje pozarządowe i stowarzyszenia prezentują swoje stoiska. Furorę robi wojskowa grochówka. Od piątki bawimy się wspólnie z delegacjami ze Sławna, ukraińskiej Horodenki i niemieckiego Kusel. Dzięki naszym staraniom powiat sławieński podpisał wczoraj list intencyjny o współpracy z Horodenką.W sobotę do południa bawiliśmy wspólnie ze Stowarzyszeniem 4×4. Był offroad, paintball i ognisko z kiełbasą, a także wiele innych atrakcji.

Wydrukuj stronę