Narada edukacyjna w brzeskim ratuszu (fot. UM Brzeg)

Wczoraj (24.11) w brzeskim ratuszu zorganizowano naradę edukacyjną inicjująca współpracę pomiędzy brzeskimi podstawówkami i szkołami ponadpodstawowymi. Spotkanie otworzyli Wicestarosta Powiatu Brzeskiego Ewa Smolińska oraz Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

Uczestnicy mieli okazję przekazać sobie przydatne informacje dotyczące systemu doradztwa zawodowego, ścieżek edukacyjnych w kształceniu ponadpodstawowym, a także problemów, na jakie napotykają uczniowie w procesie rekrutacji. Głównymi tematami spotkania były:

– Przedstawienie przemodelowanego programu „Brzeski system doradztwa zawodowego” z uwzględnieniem współpracy szkół i organów prowadzących.

– Doradztwo zawodowe z punktu widzenia poradni psychologiczno-pedagogicznej.

– Proces rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2022/23.

Po bardzo owocnych prezentacjach i rozmowach ustalono plan działania na najbliższe miesiące. Cała energia uczestników spotkania została ukierunkowana na  pomoc młodym ludziom w świadomym i przemyślanym wyborze ścieżki kształcenia po szkole podstawowej. Liczymy, że  kolejne działania będą równie owocne, a młodzi ludzie wybiorą nie tylko szkołę swoich marzeń, ale także taką, w której odniosą sukces.