W dniu 1.10.2011r. odbyła się kolejna sportowa impreza połączona ze wspólnym biesiadowaniem , gdzie dzieciaki z domów dziecka z: Brzegu, Skorogoszczy i ze Świdnicy rozegrały cykl meczy w piłkę nożną – każdy z każdym, w tym ze sponsorem imprezy – pracownikami firmy RADJAX.

 

To już dziewiąte spotkanie sponsorów z dziećmi z domów dziecka . Jak co roku RADJAX ufundował poczęstunek , słodycze i nagrody , a co ważniejsze i najbardziej przez dzieci doceniane, pracownicy odwiedzili dzieci osobiście wraz ze swoimi rodzinami, uczestnicząc czynnie w meczu i zabawie. Turniej piłkarski poprzedziły żmudne treningi wszystkich drużyn, a sobotniej rywalizacji towarzyszyły duże emocje i nadzieja każdej z drużyn na wygraną.

W tym roku goście ze Świdnicy zajęli I miejsce , na drugiej pozycji uplasował się gospodarz – ZPOW SZANSA – Dom Dziecka w Brzegu, trzecie miejsce zajęli goście ze Skorogoszczy, a sponsor imprezy choć w mocnym składzie, honorowo zajął IV miejsce.
Tego typu imprezy to okazja do wzruszeń i emocji. Wychowankowie różnych placówek odświeżają i zawierają nowe przyjaźnie. Ich świat w tym dniu ponownie nabiera kolorytu. Dzieci, które znalazły się przecież nie z własnej woli w placówkach, ponownie mają szansę na odnowienie wiary w dobroć i bezinteresowność dorosłego człowieka.
Dzieci i pracownicy placówek serdecznie dziękują właścicielom firmy Radjax panu R.Podgórskiemu i Jackowi Szczurkowskiemu oraz załodze i ich rodzinom za poświęcony czas i moc słodkich prezentów.
 
Zapraszamy kolejnych ludzi dobrego serca do współpracy.
 
Dyrektor ZPOW „Szansa”
Barbara Maciocha
Wydrukuj stronę