Podpisanie umowy z wykonawcą na remont mostu w Lewinie Brzeskim

 

Ponad 7 milionów złotych będzie kosztować przebudowa mostu nad zalewem Nysy Kłodzkiej w Lewinie Brzeskim. Dziś w Starostwie Powiatowym w Brzegu podpisano umowę z wykonawcą. Firma Berger Bau Polska zmodernizuje odcinek drogi wraz mostem o długości około 500 m. Dodatkowo po stronie zachodniej (prawej) zostanie wykonany ciąg pieszo-rowerowy szerokości 2,5 m, a na krawędziach przewidziano także  zastosowanie stalowych barier ochronnych z poręczą. Ponadto obiekt doczeka się nowego oświetlenia.

– Inwestycja ma zakończyć się do końca listopada przyszłego roku – wyjaśnia starosta brzeski Jacek Monkiewicz. – Prace mają ruszyć niebawem. Pierwszym etapem tego dużego zdania będzie budowa tymczasowej przeprawy, a następnie wykonawca przejdzie do rozbiórki starego obiektu. Cieszy nas również to, że swoją cegiełkę do inwestycji dołoży również gmina Lewin Brzeski. Samorząd partycypuje w kosztach wkładu własnego.

Przypomnijmy, że przebudowa mostu w Lewinie Brzeskim jest możliwa dzięki wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych. Rządowa dotacja wyniesie 50% wartości całej inwestycji.

Dodajmy, że gruntowny remont mostu na drodze powiatowej nr 1508 O jest niezbędny ze względu na jego zły stan techniczny. Od ponad czterech lat na przeprawie obowiązuje ruch wahadłowy. Nowa inwestycja na pewno poprawi komunikację w naszym powiecie.

 

Wydrukuj stronę