Trwają prace remontowe na ulicy Piastowskiej w Brzegu. W ubiegłym roku, dzięki inicjatywie władz powiatu i miasta, wyremontowano 526 mb chodnika. Użyto do tego celu kostek bazaltowych i granitowych, płyt granitowych oraz specjalnej kostki z wypustkami, której używa się na przejściach dla pieszych, aby zwiększyć bezpieczeństwo osób niedowidzących. Nasadzono też 48 nowych drzew. Koszt inwestycji wyniósł ponad 354 tysiące złotych.

Aktualnie remontowane jest kolejne 570 mb chodnika przy ulicy Piastowskiej. Używane są do tego celu takie same materiały jak w roku poprzednim. Planowany koszt inwestycji realizowanej przez Powiat Brzeski i Miasto Brzeg, to około 400 tysięcy złotych.

Dobra infrastruktura drogowa oraz ciągi komunikacji pieszej to bardzo istotny element każdego regionu – mówi Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański. Dokładamy wszelkich starań, aby drogi powiatowe były jak najlepszej jakości. Drogi to jednak nie wszystko, trzeba również zadbać o chodniki, odpowiednio oznakowane przejścia dla pieszych. Wszystko musi być nie tylko wykonane z dobrych materiałów, ale również bezpieczne. Aktualnie w Brzegu trwają prace remontowe przy drodze powiatowej prowadzącej od ronda Solidarności w kierunku miejscowości Zielęcice. Remontowany jest także chodnik przy ulicy Piastowskiej, która również jest drogą powiatową”.

K.Ł.

Wydrukuj stronę