Pracownie samochodowe, budowlane, a także profesjonalne sale hotelarskie i logistyczne – to tylko niektóre elementy unijnego projektu pn.: „Wsparcie kształcenia zawodowego w kluczowych dla regionu branżach” w ramach działania 10.4 RPO WO 2014-2020, realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Brzegu. Nowe pomieszczenia do kształcenia zawodowego pojawią się w czterech placówkach, m.in. w brzeskim ekonomiku i budowlance oraz w grodkowskim zespole szkół.

Jedna z dużych modernizacji ruszy niebawem w Centrum Kształcenia Praktycznego. Placówka w Grodkowie pozyska nowe warsztaty samochodowe.

– 25 marca podpisaliśmy umowę z wykonawcą, przekazaliśmy plac budowy, a całość zadania zakończy się końcem sierpnia – mówi Ewa Smolińska, Wicestarosta Powiatu Brzeskiego. – Warsztaty zostaną w pełni zmodernizowane, a młodzież zyska idealne warunki do kształcenia zawodowego. Ja przypomnę, że warsztaty zostały oddane do użytku w latach 70-tych i od tamtej pory nie było tam nic robione.

Dodajmy, że pracownia zostanie również doposażona w odpowiedni sprzęt i urządzenia, które posłużą uczniom grodkowskiej szkoły.

Z kolei w Zespole Szkół Ekonomicznych w Brzegu zostanie przeprowadzony remont i modernizacja pracowni logistycznej. Klasa zostanie również doposażona. Zespół Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu zyska natomiast modernizację warsztatów szkolnych oraz doposażenie pracowni samochodowej. Spore zmiany nastąpią również w Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu. Placówka pozyska pracownię hotelarską wraz z punktem przygotowywania posiłków. Specjalne pomieszczenia będą dostępne dla uczniów w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym. Placówka doczeka się również nowej pracowni obsługi turystycznej.

Koszt całego projektu wynosi 1,5 mln złotych. Ponad 80% tej kwoty to unijne wsparcie.

.