Pokrycie części zakupu nowego sprzętu sportowego dla KS Futsal Team Brzeg oraz promocja regionu w ogólnopolskich rozgrywkach piłkarskich. Zarząd Powiatu Brzeskiego przyznał dziś 8 tysięcy złotych jednorazowego wsparcia dla naszych futsalistów. Brzeski klub awansował do ekstraklasy i dumnie reprezentować będzie barwy naszego powiatu.

– Klub zgłosił się do nas o pomoc finansową i biorąc pod uwagę najwyższą klasę rozgrywek, nie mogliśmy odmówić – tłumaczy starosta brzeski Jacek Monkiewicz. – Zarząd na dzisiejszym spotkaniu postanowił przeznaczyć 8 tysięcy złotych. Nasi piłkarze dzięki wsparciu otrzymają nowe komplety strojów z naszymi nowymi barwami, a my zyskamy ogólnopolską promocje. Warto przypomnieć, że  po wielu długich latach, mamy nareszcie rozgrywki ekstraklasy. Mecze futsalu zapełniają po brzegi halę przy ulicy Oławskiej, a teraz przy najwyższej klasie rozgrywek zainteresowanie będzie jeszcze większe. Kibicujemy naszemu beniaminkowi i czekamy na pierwszy mecz.

Robert Gorazdowski, prezes brzeskiego klubu podkreśla, że zespół potrzebuje wsparcia niemal z każdej strony.

– Bardzo cieszy nas informacja, że kolejny samorząd będzie nam pomagać. Każde wsparcie dla naszego zespołu jest na wagę złota. Nowy herb Powiatu Brzeskiego pojawi się na koszulkach obok trzech kotwic Brzegu oraz herbu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego. Na pewno będziemy godnie promować miasto, powiat, a także nasze województwo – dodaje Gorazdowski.

Dodajmy, że Futsal Ekstraklasa ma ruszyć planowo w pierwszy weekend września.