Powiat Brzeski uruchomi punkt szczepień

Specjalnie do tego wyznaczone miejsce będzie funkcjonować od przyszłego tygodnia. Powszechne Punkty Szczepień (PPS) tworzone są według jednolitych standardów rządowych. Koszt zakupu szczepionek oraz ich podania finansowany jest z budżetu państwa. W naszym regionie organizacją tego przedsięwzięcia zajmuje się Brzeskie Centrum Medyczne przy współpracy starostwa, a Zespół Szkół Zawodowych nr 1 przy ulicy Słowiańskiej został wyznaczony, jako miejsce do masowych szczepień mieszkańców naszego regionu.

Organizacja i pełna logistyka została już uzgodniona. Szkoła wraz z parkingiem oraz wyznaczonymi pomieszczeniami zostanie niebawem specjalnie oznakowana według przygotowanych przez resort zdrowia wzorców. Uruchomienie punktu jest uzależnione od dostaw szczepionek do Brzeskiego Centrum Medycznego, dlatego trudno dziś podać dokładną datę, kiedy będziemy mogli skorzystać z nowych rozwiązań. Prawdopodobny termin to przyszły tydzień.

Warto podkreślić, że na terenie szkoły zostanie zmieniona organizacja ruchu. Wjazd do PPS zostanie zorganizowany od strony ulicy Słowiańskiej, natomiast wyjazd odbywać się będzie tylną bramą w kierunku ulicy Wyszyńskiego. Ponadto osoby korzystające z punktu szczepień będą wchodzić do budynku szkoły od parkingu, a po podaniu leku pacjenci będą wychodzić od strony boiska.

O wszelkich zmianach i konkretnej dacie uruchomienia Powszechnego Punktu Szczepień będziemy informować na bieżąco.