Czterysta młodych drzewek zasadzili w ostatnim czasie pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych na terenie całego powiatu brzeskiego. Lipa drobnolistna, klon pospolity, jabłoń rajska, robinia, kasztanowiec biały, brzoza brodawkowata i dąb, to nazwy drzew, które sprawią, że nasz powiat będzie jeszcze bardziej zielony.

„Nasadzenia związane są z wycinką drzew znajdujących się przy drogach powiatowych, a ich miejsce wskazują poszczególne gminy – mówi Wicestarosta Powiatu Brzeskiego Janusz Gil. W decyzjach zaznacza się, że za każde wycięte drzewo należy posadzić jedno w innym miejscu, ale my zdecydowaliśmy się na większą ich ilość, bo nasze gminy zawsze słynęły z dużej ilości zieleni. Warto też wspomnieć, że wycinka drzew przy ul. Małujowickiej jest początkiem planowanego w przyszłości remontu dróg od Ronda Solidarności do obwodnicy”.

W samym Brzegu posadzono aż 115 drzew. Dodatkowe „zielone płuca” pojawiły się na ulicach: Makarskiego, 1 Maja, Łokietka, Wrocławskiej, Małujowickiej i Sikorskiego. Ponadto zasadzono 101 drzew w gminie Lubsza, 159 w gminie Grodków, 20 w gminie Lewin Brzeski i 5 w gminie Skarbimierz.

K.Ł.