Punktualnie o godzinie 18 w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu rozpoczęły się konkursowe zmagania w ramach Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki. To trzecia edycja tej imprezy, która po raz kolejny gości w murach piastowskiego zamku. Sam festiwal „podróżuje” po województwie. Łącznie organizatorzy zaplanowali aż sześć koncertów. Dziś Polonia śpiewa w Brzegu.

– Mamy łącznie 90 osób z 12 krajów – wylicza Halina Nabrdalik, organizator imprezy. – Są goście z dalekiej Australii i Stanów Zjednoczonych, ale mamy także artystów z Rosji, Ukrainy, Włoch, Francji, Hiszpanii, a także Anglii oraz Litwy. Brzeski zamek ponownie wita wszystkich wokalistów.

Łącznie artyści zaśpiewają dziś ponad 20 piosenek z pogranicza muzyki rozrywkowej, a także patriotycznej i ludowej. W następnych dniach Polonia zagra w Korfantowie i Otmuchowie. Kulminacją festiwalu będzie koncert laureatów w Filharmonii Opolskiej, który odbędzie się 5 lipca. Tam poznamy m.in. który artysta odbierze nagrodę Starosty Powiatu Brzeskiego. Tego dowiemy się w piątek.

 

 

Wydrukuj stronę