Zespół Szkół Zawodowych przy ulicy Słowiańskiej szykuje się do obchodów pięćdziesięciolecia istnienia. Uroczystość zaplanowano na 11 października. O 10.30 obchody rozpocznie msza święta w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Następnie, o godzinie 12.00, w Brzeskim Centrum Kultury odbędzie się akademia przygotowana przez uczniów i nauczycieli ze „Słowiańskiej”. Na godzinę 14.30 przewidziano zwiedzanie szkoły i uroczyste posadzenie pamiątkowego drzewa. Rocznicowe uroczystości zamknie bal absolwentów (rozpocznie się o godzinie 20.00 w sali bankietowej przy ulicy Kardynała Wyszyńskiego 23, zgłoszenia na bal przyjmowane są do 24 września, więcej informacji uzyskać można pod numerem telefonu: 774163512).

Warto przypomnieć, że budynek szkoły przeszedł ostatnio termomodernizację (zakończyły się już odbiory inwestorskie). Wykonana została wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenie ścian i strychu, modernizacja instalacji centralnego ogrzewania oraz elektrycznej, wykonanie sieci hydrantowej wewnętrznej i zewnętrznej. Udało się również przeprowadzić remont historycznych masztów wieńczących dach budynku, a także pełne oczyszczenie cokołu wykonanego z piaskowca, dzięki czemu odzyskał on pierwotny wygląd. Całkowity koszt inwestycji przeprowadzonej przez powiat brzeski wyniósł 3 mln 270 tys. złotych.

„Mamy powody do dumy – mówił podczas niedawnego rozpoczęcia roku szkolnego Starosta Maciej Stefański. Ten obiekt stał się właśnie wizytówką naszego powiatu. To jak wygląda teraz szkoła, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz, jest namacalnym dowodem na to, że edukacja młodzieży jest jednym z naszych priorytetów”.

Do Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 trafiło w tym roku 147 pierwszoklasistów, najwięcej ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu brzeskiego. Od września szkołą dowodzi nowy dyrektor Mariusz Bochenek, który zastąpił na tym stanowisku Renatę Listowską.

autor zdjęcia – Mirosław Czoppa