rozpoczęcie roku szkolnego

Początek września nieodzownie kojarzy się z rozpoczęciem roku szkolnego. Dziś (1 września) przez ulice Brzegu i innych miejscowości powiatu brzeskiego przemaszerowały tłumy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, aby kontynuować edukację, nabywając wiedzę niezbędną do rozpoczęcia wymarzonego kierunku studiów lub podjęcia pracy w wybranym przez siebie zawodzie. Ogromnie cieszy nas fakt, że po długotrwałym okresie nauki zdalnej uczniowie i nauczyciele wracają do pracy stacjonarnej i mamy nadzieję, że już tak zostanie.

W powiatowych uroczystościach rozpoczęcia roku szkolnego odbywających się w II Liceum Ogólnokształcącym w Brzegu udział wziął starosta Jacek Monkiewicz, wicestarosta Ewa Smolińska uczestniczyła w rozpoczęciu roku szkolnego Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu (odbywającego się na dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich w Brzegu), natomiast naczelnik Wydziału Oświaty Anetta Zych-Rzepecka była gościem w Zespole Szkół Ekonomicznych w Brzegu.

Przedstawiciele władz Powiatu Brzeskiego życzyli wszystkim uczniom samych sukcesów edukacyjnych, nauczycielom i pracownikom oświaty satysfakcji z pracy i inspiracji do podejmowania nowych wyzwań, a rodzicom dumy i radości z osiągnięć swoich pociech.