Wyróżniają się szczególnymi cechami charakteru, mają wiele samozaparcia, a przede wszystkim wielkie serce i ogromną miłość do dzieci. To osoby, które zdecydowały się na prowadzenie Rodzinnego Domu Dziecka. Wszystko to można znaleźć w rodzinie Państwa Alberskich prowadzących jeden z najdłużej działających Rodzinnych Domów Dziecka na terenie województwa opolskiego. Ponad 24 lata temu do domu Pani Danuty w Brzegu trafiły pierwsze dzieci. Na przełomie tych lat gościło w tej rodzinie ponad 120 pociech.

Misją i głównym celem Pani Alberskiej jest znalezienie dla dzieci przede wszystkim rodzin adopcyjnych, aby zapewnić im normalny dom.

To właśnie tę rodzinę i ten niezwykły dom wybrał Wojewoda Opolski Adrian Czubak i wraz ze Starostą Powiatu Brzeskiego Maciejem Stefańskim odwiedził go 23 grudnia br., aby w tym przedświątecznym okresie obdarować podopiecznych drobnymi upominkami. W spotkaniu uczestniczył również dyrektor PCPR Aleksander Podgórny, na co dzień współpracujący z rodziną.

Obecnie pod opieką Pani Danuty przebywa 10 dzieci, najmłodsze z nich ma 2 latka, najstarsze wkrótce pójdzie do liceum. „Jestem pełen podziwu i wdzięczności rodzinie Państwa Alberskich oraz wszystkim osobom prowadzącym tego typu placówki. To ogromne poświęcenie i wytężona praca, a co najważniejsze miłość, której dzieci najbardziej potrzebują” – podsumował starosta Maciej Stefański składając całej rodzinie serdeczne świąteczne życzenia.

Małgorzata Stanowska