Jedyną i niepowtarzalną okazję mają mieszkańcy powiatu brzeskiego interesujący się odznaczeniami i medalami, aby obejrzeć bogaty zbiór militariów. Od początku maja w Starostwie Powiatowym w Brzegu wystawione są (2 gabloty) medale okolicznościowe (69 sztuk) i odznaczenia (49 sztuk) prezesa Opolskiego Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, płk. Stefana Szelki.

Wędrująca mini wystawa trafiła do nas z Namysłowa i będzie eksponowana do końca czerwca br., a następnie przekazana Starostwu Powiatowemu w Nysie. Osoby interesujące się medalami mogą na niej pooglądać oryginały medali, m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Pro Memoria, Złoty Krzyż Zasługi, Medal Stowarzyszenia Kombatanckich Misji Pokojowych ONZ oraz medali okolicznościowych związanych m.in. z instytucjami i stowarzyszeniami województwa opolskiego.

Pełnomocnik Starosty
Ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych