W czwartek, 27 września, odbyło się oficjalne otwarcie schroniska młodzieżowego, które powstało w nowo wyremontowanym budynku, przy ulicy Wyszyńskiego 23 w Brzegu.

Obiekt starostwa powiatowego w Brzegu przeszedł w ostatnim czasie termomodernizację. W wyniku remontu zakończono w pełni adaptację pomieszczeń znajdujących się na trzecim piętrze, na pomieszczenia hotelowe typu schroniska młodzieżowego. Dzięki temu uzyskano 24 dwuosobowe pokoje hotelowe – każdy z wydzieloną łazienką. Pomieszczenia zostały w pełni wyposażone m.in. w łóżka, stoliki, krzesła, szafy, telewizory i telefony. Wymieniona została instalacja elektryczna, teletechniczna, kanalizacyjna, wodna, CO oraz CWU. Przygotowano również sanitariaty dla osób niepełnosprawnych oraz ogólnodostępną, w pełni wyposażoną kuchnię. W budynku wykonano ponadto szyb windowy z windą zewnętrzną dla osób niepełnosprawnych. Część hotelową wyposażono w instalację monitoringu korytarzowego, system alarmowy ppoż oraz bezprzewodową sieć internetową. Wykonawcą inwestycji była firma LKJ sp. z o.o.

 

Oficjalnego otwarcia placówki dokonali Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański oraz Przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego Henryk Mazurkiewicz. Na uroczystości obecni byli Radni Powiatu Brzeskiego, którzy wcześniej jednogłośnie zadecydowali o utworzeniu tej jednostki. Nowe schronisko poświęcił ksiądz proboszcz Bolesław Robaczek.
Wydrukuj stronę