Dnia 2 grudnia b.r. odszedł od nas w wieku 72 lat śp. Edward Bernaś – wieloletni pracownik Brzeskiej Fabryki Silników Elektrycznych BESEL, członek NSZZ „Solidarność”, aktywny uczestnik obrony Kościoła w Brzegu 26 maja 1966 r. Po wydarzeniach brzeskich został aresztowany i ciężko pobity w brzeskim więzieniu, a następnie skazany na 2 lata pozbawienia wolności. 29 maja 2009 r. Prezydent RP Lech Kaczyński podczas wizyty w Brzegu odznaczył Edwarda Bernasia Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Starosta Powiatu Brzeskiego Jacek Monkiewicz i Przewodniczący Rady Powiatu Janusz Jakubów składają żonie śp. Edwarda Bernaś Pani Marii oraz całej Rodzinie szczere kondolencje i wyrazy głębokiego smutku z powodu tej straty. Śp. Edward Bernaś pozostanie w naszej pamięci jako wzór patriotyzmu i właściwej postawy obywatelskiej dla naszej społeczności. Pogrzeb odbędzie się w piątek 7 grudnia o godzinie 12.30 na Cmentarzu Komunalnym w Brzegu przy ul. Starobrzeskiej.