Punktualnie o północy (01.04) karetki pogotowia w naszym regionie ponownie wróciły pod skrzydła Starostwa Powiatowego w Brzegu. Zgodnie ze zmianami przepisów o Państwowym Ratownictwie Medycznym , z dniem dzisiejszym prywatny podmiot nie świadczy już usług w tym zakresie, a nowoczesne ambulanse jeżdżą dla Brzeskiego Centrum Medycznego.

– W nocy nasze załogi płynnie przeszły z jednej firmy do drugiej. Dziś nasze karetki funkcjonują normalnie, a cały system działa bez większych zarzutów – mówi Mariusz Baran, szef brzeskiego pogotowia. – Jedynie musieliśmy zgrać system łączności z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Opolu, co na bieżąco dopracowujemy. W nocy również nie mieliśmy szczególnie groźnych zdarzeń lub wypadków, dlatego mogliśmy swobodnie pracować i dopinać wszystkie niezbędne kwestie. Dla samych pacjentów nic się nie zmieniło. Nadal do dyspozycji są trzy karetki w powiecie. Dwie stacjonują w Brzegu, a jedna w Grodkowie. Jedyne co się zmienia, to ambulanse ponownie wróciły pod nadzór szpitala i samorządu.

Na razie stacja pogotowia ratunkowego w Brzegu będzie mieć dotychczasową siedzibę przy ulicy Trzech Kotwic. Dodajmy, że koszt zakupu nowoczesnych ambulansów wyniósł 1,3 mln złotych.