Pracownia informatyczna dla zawodu technik informatyk w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Rolniczego w Grodkowie została doposażona w nowoczesny sprzęt w postaci m.in. 16 zestawów komputerowych z oprogramowaniem, 23 pamięci RAM, 8 routerów CISCO, 5 tablic magnetycznych. O nowe wyposażenie wzbogaciła się również pracownia mechaniczna dla zawodu mechanik pojazdów samochodowych, do której zakupiono prasę hydrauliczną i 3 szafki narzędziowe. Zakupione wyposażenie jest zgodne z wyposażeniem pracowni dla zawodu mechanik pojazdów samochodowych opracowanym przez MEN i odzwierciedla naturalne warunki pracy właściwe dla tego zawodu.

Łączna wartość sprzętu zakupionego dla ZSR CKP w Grodkowie to kwota ponad 80 tysięcy złotych.
Władze Powiatu Brzeskiego od lat wspierają szkolnictwo zawodowe na terenie
powiatu, postrzegając szkoły zawodowe jako zaplecze rynku pracy, dające z jednej strony uczniom wysokie prawdopodobieństwo zatrudnienia, zaś przedsiębiorstwom wykwalifikowanych pracowników. Szkoły realizujące kształcenie zawodowe w Powiecie Brzeskim borykają się z problemem niewystarczających środków na wyposażenie/doposażenie pracowni kształcenia zawodowego odzwierciedlających naturalne warunki pracy właściwe dla poszczególnych zawodów. Projekt pn. „Powiat Brzeski wspiera kształcenie zawodowe” jest odpowiedzią na tak zdiagnozowany problem.

Wartość projektu: 2 330 866,00 zł
dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego: 1 981 236,10 zł
dofinansowanie z budżetu państwa: 116 543,30 zł
wkład Powiatu Brzeskiego: 233 086,60 zł
Projekt jest realizowany od 1 września 2016 r. do 30 czerwca 2018 r.

Kierownik projektu
Mieczysław Niedźwiedź