10 grudnia pracę na stanowisku sekretarza powiatu brzeskiego rozpoczęła Genowefa Prorok. Przez ostatnie pół roku brzeskie starostwo funkcjonowało bez sekretarza. Krzysztof Konik zrezygnował z tej funkcji obejmując posadę dyrektora Brzeskiego Centrum Medycznego.

Genowefa Katarzyna Prorok: z wykształcenia nauczyciel historii, dyplom magistra otrzymała na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Opolu. Ukończyła również studia podyplomowe z zarządzania jednostkami gospodarczymi na Wydziale Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego oraz prawo europejskie – administracja publiczna na Wyższej Szkole Stosunków Międzynarodowych w Łodzi. Ukończyła także liczne kursy dotyczące zarządzania w oświacie i funduszy europejskich, a obecnie studiuje filozofię i etykę na Uniwersytecie Opolskim. Uczestniczyła ponadto w seminariach poświęconych zarządzaniu i organizacji oświaty w krajach Unii Europejskiej, które odbywały się w Austrii, Niemczech, Danii, Szwecji, Finlandii, Anglii, Słowacji, na Węgrzech oraz we Włoszech.

 

Przez 28 lat zarządzała jednostkami oświatowymi – przedszkolami i szkołami. Od 1996 roku piastowała stanowisko dyrektora w szkołach w Gminie Skarbimierz (wcześniej Gminie Brzeg)

Przez pierwsze dwie kadencje była radną i członkiem Zarządu Gminy Popielów. W latach 1996-2012 pełniła funkcję przewodniczącej Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Skarbimierz. Od 2002 do 2006 była członkiem Głównej Komisji Rewizyjnej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, z którym przez wiele lat aktywnie współpracowała. W ostatnim czasie pracowała w Warszawie na stanowisku dyrektora wykonawczego Biura Komendanta Głównego OHP.

 

Jest mieszkanką Brzegu. Jej córka Agnieszka mieszka w Anglii, gdzie pracuje jako office manager (dyrektor biura). Wolne chwile poświęca na rozwijanie swoich zainteresowań, którymi są: historia, podróże (zwłaszcza w miejsca interesujące pod względem historycznym), literatura, film, teatr, malarstwo, a także psychologia i polityka.

 
K.Ł.

Wydrukuj stronę