14 stycznia br. członkowie, sympatycy oraz goście Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich spotkali się w Sali Stropowej brzeskiego Ratusza, aby wspólnie powitać nowy rok. Gości przywitał zespół „Leśne Echo” z Lubszy wykonując przepiękne kolędy oraz prezes towarzystwa Alicja Zbyryt. Władze samorządowe reprezentował Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański, Przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego Stanisław Kowalczyk oraz Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. Na spotkaniu obecni byli również przedstawiciele zaprzyjaźnionych organizacji kombatanckich i społecznych oraz członkowie Brzeskiego Koła Towarzystwa Miłośników Kultury Kresowej na czele z Eugeniuszem Szewczukiem.

Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich powstało w 1989 roku, pierwszym prezesem był Roman Chomiński. Dziś tę funkcję pełni Alicja Zbyryt krzewiąc wśród mieszkańców powiatu brzeskiego kulturę i tradycje kresowe, organizując konkursy, wycieczki itp.

Małgorzata Stanowska